Viete na čo sa používa
výnos zo Dňa narcisov?


POĎAKOVANIA ONKOLOGICKÝCH PACIENTOV PRE LIGU PROTI RAKOVINE

Pacient Rado z Lučenca - poďakovanie po absolvovaní relaxačnej týždňovky v Dudinciach

Už pri odchode z Dudiniec som vedel, že vám všetkým budem musieť poslať jedno poďakovanie, lebo emócie z pobytu a pri odchode z neho boli také veľké, že som nevládal vtedy povedať všetko, čo som mal na srdci. Mal som v očiach slzy, keď sme sa lúčili, ale nehanbím sa za to. Boli to slzy šťastia, vďačnosti a dojatia z toho, že som mohol v tak úžasnom kolektíve stráviť nádherný týždeň. A to všetko vďaka vám, ľuďom s veľkým srdcom, pre ktorých je práca poslaním. Ani raz som počas pobytu nemal pocit, že to, čo ste tam pre nás robili, je vaše zamestnanie alebo pracovná povinnosť. Z každého jedného člena tímu Ligy bolo cítiť srdečnosť, lásku a neskutočnú empatiu. Dodávali ste nám počas pobytu obrovské množstvo energie do života a boja s našimi chorobami. Musím povedať, že celý môj život a myslenie sa po Dudinciach úplne zmenili. Stal sa so mňa opäť šťastný človek, mám motiváciu a energiu do života a hlavne - mám kopec nových priateľov. Kto nezažil, neuverí, ani nepochopí.

Zhrnul by som to asi tak, že relaxačná týždňovka bola pre mňa veľkým reštartom. A som presvedčený, že pre veľkú väčšinu ostatných účastníkov tiež. Odišli sme z Dudiniec vyzbrojený energiou, chuťou do života, odhodlaním bojovať, tipmi na dosiahnutie harmónie našich duší a tiel a novými priateľstvami.

Milý tím Ligy proti rakovine - prajem vám veľa rodinnej pohody a veľa síl pri vašej náročnej práci. Prajem vám, aby vás práca napĺňala po všetkých stránkach. Robíte ju úžasne, robte to tak aj naďalej, lebo to má obrovský zmysel. Srdečná vďaka za všetko...

S úctou Rado z Lučenca

Pacientka Adriana zo Starej Turej, navštevujúca viac programov, organizovaných LPR

Vďaka, vďaka, vďaka... Ako sa hovorí: "VŠETKO ZLÉ,JE NA NIEČO DOBRÉ". Nebyť onkodiagnózy, mimochodom zanedbanej v regionálnej .nemocnici, nemala by som možnosť spoznať tak úžasných a obetavých ľudí v Lige proti rakovine. Za život vďačím najmä lekárom NOÚ v Bratislave a rodine, ktorá mi bola veľkou oporou. O Lige proti rakovine som sa dozvedela práve v NOÚ a hneď ako to bolo možné, odhodlala som sa na návštevu Ligy proti rakovine na Brestovej 6 v Bratislave. Už pri prvom kontakte som sa stretla so srdečným prijatím. Oboznámili ma so všetkými aktivitami, ktoré majú pre pacientov v ponuke. Hneď som si vybrala NORDIC WALKING, ktorý ma zaujímal už dávno pred ochorením a vzhľadom k pooperačnému lymfedému bola táto aktivita pre mňa veľmi vhodná. Následne som sa tiež potešila možnosti návštevy jazykových kurzov. Neváhala som sa ich i napriek 120 km vzdialenosti zúčastňovať s veľkou radosťou. "S príchodom covidu" začal kurz fungovať online. Veľmi si vážim, že Liga promptne reagovala na situáciu a umožnila nám v aktivitách, možných organizovať on-line, pokračovať. Viackrát som sa presvedčila o pomoci a našla oporu v LPR - napr. neoceniteľné poradenstvo odborníkov z rôznych oblastí v Onkoporadni. A keď na jeseň v r. 2021 bola možnosť zúčastniť sa na Relaxačnej tyždňovke, neváhala som a... nedá sa dostatočne slovami vyjadriť, čo všetko mi účasť na "týždňovke" dala. Taký krásny, radostný celý týždeň s neskutočne srdečnými a láskavými ľuďmi som - dovolím si tvrdiť - dovtedy nezažila. Navyše tento týždeň v podstate neskončil, lebo LPR sa stali mojou druhou rodinou spolu s priateľmi – onkopacientmi, ktorí sa týždňovky zúčastnili. A tak ešte raz: VĎAKA, VĎAKA, VĎAKA Liga proti rakovine. JE MI VEĽKOU CŤOU, ŽE STE SÚČASTOU MOJHO ŽIVOTA.

Poďakovanie pacientky Dominiky za parochňu

Za parochňu, ktorú som dostala v rámci projektu Ligy proti rakovine „Vystrihaj sa Slovensko“ som veľmi vďačná. Keď som ju prvýkrát uvidela, dostala do rúk a následne nasadila na hlavu, nemohla som uveriť toľkej podobnosti s mojimi vlasmi, ktoré som mala „predtým...“ Dokonca ani ľudia v mojom okolí nespoznali rozdiely. Čaká ma stužková a vďaka tejto parochni sa nemusím báť o svoj účes.

Poďakovanie pacienta Miloslava z Tlmáč – návštevník Centra pomoci v Martine

Po úspešnom absolvovaní liečby som sa ako onkopacient dostal na veľmi dôležitú križovatku s názvom „ako ďalej“..... V tejto neľahkej situácii som bol veľmi rád, že existuje Liga proti rakovine, kde som mohol osloviť veľmi milý a ústretový kolektív pracovníkov Ligy a vďaka ich profesionálnemu a vysoko ľudskému prístupu ku nám – onkopacientom, som pri každej návšteve centra pomoci získaval veľmi potrebnú psychickú rovnováhu a silu bojovať ďalej a tak sa začleniť späť do života. K tomu mi vo veľkej miere pomáha aj rôznorodý program organizovaný v centre. Motivuje k aktivitám, prostredie je plné podnetov, môžem sa stretávať a komunikovať s množstvom ďalších pacientov, vymieňať si skúsenosti a navzájom sa podporovať a hlavne - nemať pocit osamelosti a bezmocnosti v tejto zložitej životnej situácii. Práve za pomoci Ligy proti rakovine, jej ochotných a ústretových ľudí v centre pomoci, som získal mnoho ďalšej potrebnej pozitívnej energie do boja s touto zákernou chorobou.

Chcem vyjadriť srdečné poďakovanie všetkým pracovníkom Ligy a pracovníkom Centra pomoci v Martine za nezištnú pomoc, ktorú tu ako onkologický pacient nachádzam. Srdečná vďaka!


Všetkým podporovateľom i sympatizantom úprimne ďakujeme.